Osvajači medalja u takmičenju mikseva pištoljem

Internacionalno prvenstvo Beograda počelo je danas takmičenjem mikseva, u okviru Trofeja Beograda. Srpski strelci su osvojili zlato i bronzu.

Zlato u prvoj disciplini, u miksu vazdušnim pištoljem, ubedljivo je osvojio srpski par Jasmina Milovanović/Damir Mikec, koji su prvi put gađali u tandemu. Mikecov standardni partner u timu je Zorana Arunović, koja je trenutno na turniru u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

– Ne samo što smo prvi put takmičili zajedno, već sam ja prvi put učestvovala u miks takmičenju. Pred turnir smo imali samo jedan zajednički trening – otkriva Jasmina Milovanović.- Trema uvek postoji, sada je bila i veća nego obično, s obzirom da ne gađaš samo za sebe. Svaka greška se odražava na ukupan učinak tima. Ipak, sve je prošlo kako treba, zadovoljna sam.

Damir Mikec je dodao:

– Jasmina i ja smo pred Internacionalno prvenstvo imali samo jedan zajednički trening, ali taj trening je trajao četiri i po sata. Detaljno smo razrađivali smo taktiku, i pokazalo se uradili smo dobar posao. Konkurencija nije bila nimalo laka, a uspeli smo ubedljivo da dođemo do prvog mesta – kazao je Mikec.

U takmičenju mikseva vazdušnom puškom Sanja Vukašinović i Lazar Kovačević, koji su 2017. osvojili juniorsko srebro na Evropskom prvenstvu, su osvojili bronzu. U finale su ušli sa petog mesta

-Nije bilo lako, znali smo da smo „na ivici“, između finala i ispadanja, a na kraju smo vrlo dobro odradili poslednju seriju i kao peti ušli u finale. Imali smo isti rezultat kao i šestoplasirana Ukrajina 1, pa je presudila baš ta poslednja serija – istakao je Kovačević, dodajući da je zadovoljan osvojenim odličjem

Vazdušni pištolj, miks, finale: 1. Smederevo/Policajac (Jasmina Milovanović/Damir Mikec) 477,5, 2. Ukrajina 4 (Jana Čučumarova/Igor Solovljev) 473,9, 3. Ukrajina 2 (Polina Konarijeva/Juri Porpužnji) 412,7…

Vazdušna puška, miks, finale: 1. Mađarska 1 (Lea Horvat/Ištvan Peni) 496,6, 2. Rumunija (Laura Koman/Alin Moldoveanu) 495,7, 3. Novi Sad 1790/Jagodina 92 (Sanja Vukašinović/Lazar Kovačević) 430,0…

Raspored finala drugog dana (pojedinačna konkurencija)