Zlato i dve bronze za Beograđanke na finalu Kupa SSS (B program)

Kadetkinje pištolj Foto: SD Smederevo

Finalnim turnirom Kupa Strelja;kog saveza Srbije u B programu u Smedrevu počela je sezona nacionalnih takmičenja vazdušnim oružjem.

Kup u Smederevu je zapravo nastavak prošle sezone, jer finale je trebalo da bude održano u martu, ali je odloženo zbog pandemije korona virusa.

U konkurenciji takmičara iz više od 20 klubova iz cele Srbije, beogradski strelci su osvojili tri medalje.

Najuspešnija predstavnica glavnog grada bila je Nađa Martinović (Partizan), koja je osvojila zlato u gađanju vazdušnim pišroljem u konkurenciji kadetkinja. Bronzana odličja osvojile su Nađina klupska drugarica iz Partizana Jovana Ljuboja, koja je bila treća u takmičenju mlađih juniorki puškom i Elena Bemiler (Crvena zvezda), trećeplasirana pionirka serijskom vazdušnom puškom.

Najuspešnija učesnica takmičenja bila je Aleksandra Havran (Jedinstvo, Stara Pazova), koja je osvojila dve zlatne medalje puškom – u konkureciji mlađih juniorki i kadetkinja.

Sledećeg vikenda (26.septembar) u Smederevu će biti organizovano Prvenstvo Srbije u B programu.

Finale Kupa SSS (B program) 2020

Mlađe juniorke

Vazdušna puška: 1. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 248,2, 2. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 246,9, 3. Jovana Ljuboja (Partizan) 225,9… Kvalifikacije: 1. Havran 416,8, 2. Vukojević 413,1, 3. Ljuboja 412,2…
Vazdušni pištolj: 1. Marta Mratinković (GT Leskovac) 229,2, 2. Milica Obradović (Kolubara) 225,2, 3. Stanislava Popov (Sova) 207,1… Kvalifikacije: 1. Popov 371, 2. Obradović 369, 3. N.Martinović (Partizan) 368…

Kadetkinje

Vazdušni pištolj: 1. Nađa Martinović (Partizan) 368, 2. Marta Mratinković (GT Leskovac) 362, 3. Eleonora Radulović („Dragan Jevtić Škepo“) 361…
Vazdušna puška: 1. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 416,8, 2. Natalija Pavlović (Niš 1881) 414,5, 3. Elena Stevanović (Kolubara) 410,7…

Mlađi juniori

Vazdušni pištolj: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 227,2, 2. Stefan Kešišjan (Pančevo) 226,2, 3. Damjan Miladinović (Jagodina 92) 207,1… Kvalifikacije: 1. Bojić 548, 2. Miladinović 534, 3. Z.Marković (Sava, Mesarci) 534…
Vazdušna puška: 1. Marko Ivanović („Čika Mata“) 246,1, 2. Petar Erdei (Novi Sad 1790) 243,2, 3.Uroš Aleksić („Čika Mata“) 221,5… Kvalifikacije: 1. Đorđe Savić (Oko sokolovo) 624,6, 2. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 618,0, 3. Ivanović 617,1…

Kadeti

Vazdušni pištolj: 1. Stefan Kešišjan (Pančevo 1813) 522, 2. Veljko Mitrović („Aleksa Dejović“) 521, 3. Marko Ninković (Pančevo 1813) 519…
Vazdušna puška: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 618,0, 2. Uroš Aleksić („Čika Mata“) 608,7, 3. Dimitrije Stefanović (Kikinda) 607,7…

Pioniri i pionirke

Pioniri, puška: 1. Marko Grujičić (Mladost) 186, 2. Dimitrije Stefanović 184, 3. Stefan Terek 183 (obojica Kikinda)…

Pionirke, puška: 1. Teodora Kondić (Pančevo 1813) 189, 2. Lana Džonić (Mladost) 187, 3. Elena Bemiler (Crvena zvezda) 185…

Print Friendly, PDF & Email