Zlato, četiri srebra i bronza za Beograđane na finalu Kupa Srbije (B program)

Sezona vazdušnim oružjem se bliži kraju. Jedno od poslednjih takmičenja bilo je finale Kupa Srbije za pionirsku, kadetsku i mlađejuniorsku kategoriju (B program), održano u Pančevu.

Beogradski strelci su se šest puta popeli na pobedničko postolje. Najuspešnija predstavnica glavnog grada je bila pionirka Novog Beograda – Ušće Anja Knežević, koja je osvojila zlato serijskom vazdušnom puškom. Do srebrnih medalja došli su Anja Nikodinović (Partizan, puška, pionirke), Sava Ljujić (Partizan, puška, pioniri), Elena Stevanović (Kolubara, puška kadetkinje), Nađa Martinović (pištolj, kadetkinje). U takmičenju pištoljem za mlađe juniore i kadete Stefan Mijaljević (Policajac) je “upucao” bronzu.

Nekoliko strelaca je osvojilo po dve medalje, a sa dva zlata  okitila se samo Teodora Vukojević (“Čika Mata”, Kragujevac), koja je pobedila puškom u kadetskoj i u konkurenciji mlađih juniorki i kadetkinja.

Poslednje ovosezonsko nacionalno takmičenje za strelce ovog uzrasta biće Prvenstvo Srbije u B programu, koje će organizaciji Crvene zvezde biti održano narednog vikenda.

Finale Kupa Srbije, B program, 2019

Serijska vazdušna puška

Pionirke: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 188, 2. Anja Nikodinović (Partizan) 185, 3. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 184…
Pioniri: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 188, 2. Sava Ljujić (Partizan) 184, 3. Nikola Adamović (Jedinstvo) 181…

Standardna vazdušna puška

Mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 250,4, 2. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 247,6, 3. Lara Canić (Niš 1881) 225,6… Kvalifikacije: 1. Magdalena Nikolić (Jagodina 92) 415,6, 2. Canić 415,4, 3. Vukojević 415,2…
Kadetkinje (plasman određuje se na osnovu rezultata kvalifikacija): 1. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 415,2, 2. Elena Stevanović (Kolubara) 413,6, 3. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 413,0…

Mlađi juniori i kadeti: 1. Marko Ivanović („Čika Mata“) 248,0, 2. Đorđe Savić (Oko sokolovo) 245,0, 3. Dimitrije Gaćeša (Mladost) 222,7… Kvalifikacije: 1. Savić 620,8, 2.Ivanović 618,4, 3. Gaćeša 616,9…
Kadeti: 1. Đorđe Savić (Oko sokolovo) 620,8, 2. Nikola Adamović (Jedinstvo) 609,4, 3. Peter Erdei (Novi Sad 1790) 603,8…

Standardni vazdušni pištolj

Mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Eleonora Radulović („Dragan Jevtić Škepo“) 222,3, 2. Kristina Vukadinović („Živko Relić Zuc“) 219,0, 3. Nevena Marković (Sava Mesarci) 199,1… Kvalifikacije: 1. Milica Obradović (Kolubara) 368, 2. Jelena Todorović („Aleksa Dejović“) 367, 3. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 366…
Kadetkinje : 1. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 366, 2. Nađa Martinović (Partizan) 358, 3. Eleonora Radulović („D.J. Škepo“) 354…

Mlađi juniori i kadeti: 1. Nemanja Stojanov (Uljma) 226,5, 2. Nemanja Mitrović („Aleksa Dejović“) 221,3, 3. Stefan Mijaljević (Policajac) 203,7… Kvalifikacije: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 543, 2. Zlatomir Marković (Sava Mesarci) 542, 3. Uroš Ivanovski (Novi Sad 1790) 540…
Kadeti : 1. Dušan Bojić (Smederevo) 543, 2. Veljko Mitrović („Aleksa Dejović“) 529, 3. Jovan Maksimović („Dragan Jevtić Škepo“) 528…

 

Print Friendly, PDF & Email