“Valter kup”: Beogradskim talentima osam odličja u Smederevu

Vazdušna puška, juniorke, treći dan:Teodora Vukojević (srebro), Anja Knežević (zlato) i Ana Tot (bronza) – s leva

Srpski strelci su osvojili ukupno 23 medalje na Sedmom „Valter kupu“ održanom minulog vikenda u Smederevu.

Na tradicionalnom trodnevnom nadmetanju ove godine učestvovalo je više od 250 strelaca iz 10 zemalja, a uspeha su imali i beogradski strelci, koji su se osam puta popeli na pobedničko postolje.

Prvog dana održano je akmičenje miks parova. U takmičenju puškom pobedio je par koji su činili Anja Knežević iz Novog Beograda-Ušće i član Pančeva Aleksa Rakonjac.

Miks Akademca(Aleksa Stojković/Zorana Glišić) je osvojio bronzu u takmičenju pištoljem.

Turnir je nastavljen pojedinačnim takmičenjima po kategorijama (do 16, do 18, do 20 godina). Drugo dana medalje beogradskom streljaštvu doneli su Jovana Todorović (Novi Beograd-Ušće), koja je bila najuspešnija juniorka pištoljem u konkurenciji do 20 godina, zatim Vladimir Milošević (Akademac), pobednik takmičenja pištoljem za juniore do 16 godina, Anja Knežević (Novi Beograd-Ušće), drugoplasirana u nadmetanju juniorki puškom do18 godina i Nađa Martinović (Partizan, bronza pištolj do 16 godina). Muška ekipa Akademca je bila druga u takmičenju pištoljem

Poslednji dan je, kao i obično bio kruna turnira. Svi strelci su učesvovali u jedinstvenoj kategoriji.

Srpske takmičarke su blistale u takmičenju puškom. Anja Knežević je u ovoj disciplini došla do svoje treće medalje na turniru. Takmičarka Novog Beograda je osvojila zlato, ispred Teodore Vukojević („Čika Mata“). Vukojevićeva je dobila nagradu – pušku proizvođača „Valter“ za najbolji rezultat kvalifikacijama ovim oružjem.

Veliki broj srpskih strelaca je došao do finala u preostale tri discipline, ali su ostali bez odličja.

Rezultati

Prvi dan – miks takmičenja
Pobednici i srpski strelci osvajači medalja

Vazdušni pištolj:1. TRB/Mladost (Ivan Slijepćević/Sofija Rakić), 2. Akademac 3 (Aleksa Stojković/Zorana Glišić) 17:9, 3.„Aleksa Dejović“ (Matija Tripković/Olga Stojanović).

Vazdušna puška: 1. Novi Beograd-Ušće/Pančevo 1813 (Anja Knežević/Aleksa Rakonjac).

Drugi dan – pojedinačna takmičenja po kategorijama
(Pobednici i srpski strelci osvajači medalja)

Vazdušna puška

Juniorke – Do 20 godina: 1. Marija Kolarević (Novi Sad 1790) 624,0… Do 18 godina: 1. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 630,6, 2. Anja Knežević (Novi Beograd-Ušće) 624,8, 3. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 621,3… Do 16 godina: 1. Kamila Novotna (Slovačka) 625,2… 3. Lana Džonić (Mladost, Inđija) 623,6… Ekipno: 1. Mađarska 1.864,7… 3. Niš 1881 1.851,8…

Juniori – Do 20 godina: 1. Soma Hamerl (Mađarska) 628,0, 2. Marko Ivanović (Srbija) 620,8… Do 18 godina: 1. Luka Lukić (Slovenija) 623,1, 2. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 622,5… Do 16 godina: 1. David Čendeš (Mađarska) 622,7… Ekipno: 1. Mađarska 1.866,1…

Vazdušni pištolj

Juniorke – Do 20 godina: 1. Jovana Todorović (Novi Beograd-Ušće) 568… Do 18 godina: 1. Sara Scuri (Slovenija) 556… Do 16 godina: 1. Olga Stojanović („Aleksa Dejović“) 562, 2. Eleonora Radulović („D.J.Škepo“) 558, 3. Nađa Martinović (Partizan) 554… Ekipno: 1. Mađarska 1.678…

Juniori – Do 20 godina: 1. Ivan Slijepčević (Mladost Gacko,BiH) 563, 2. Zlatomir Marković (Sava Mesarci) 556… Do 18 godina: 1. Balint Nađ (Mađarska) 568…3. Dušan Bojić (Smederevo) 556… Do 16 godina: 1. Luka Milošević (Akademac) 555, 2. Marko Ninković (Pančevo 1813) 555… Ekipno: 1. Mađarska 1.678, 2. Akademac 1.651, 3. Pančevo 1.629…

Treći dan (pojedinačna takmičenja u apsolutnoj kategoriji)
(Pobednici, srpski strelci osvajači medalja i strelci beogradskih klubova u finalima)

Vazdušna puška, juniorke: 1. Anja Knežević (Srbija – Novi Beograd Ušće) 250,3, 2. Teodora Vukojević (Srbija) 249,6… 8. Anja Popović (Partizan) 122,9. Kvalifikacije: 1. Vukojević 630,0…

Vazdušna puška, juniori: 1. Soma Hamerl (Mađarska) 252,3… Kvalifikacije: 1. Aleksa Rakonjac (Srbija) 624,9…

Vazdušni pištolj, juniori: 1. Balint Nađ  (Mađarska) 235,4… Kvalifikacije: 1. Redeči (Mađarska) 567…

Vazdušni pištolj, juniorke: 1. Viktorija Berde (Mađarska) 239,5…4. Jovana Todorović (Novi Beograd-Ušće) 189,7… Kvalifikacije: 1. Varga (Mađarska) 564…

BILTEN