Tri zlata za beogradske strelce na finalu Kupa SSS

Puška, seniorke

Strelci beogradskih klubova bili su vrlo uspešni na finalnom turniru Kupa Streljačkog saveza Srbije standardnim vazdušnim oružjem u A programu , održanom minulog vikenda u Novom Sadu.

Beograđani su osvojili 12 odličja, od toga tri zlatna.

Zorana Arunović (Olimpik 011) je ubedljivo trijumfovala u takmičenju seniorki pištoljem, prethodno izjednačivši vlastiti državni rekord kvalifikacija (587 krugova).

Andrea Arsović (Partizan) je u uzbudljivom i izjednačenom finalu vazdušnom puškom za dame došla do zlata.

Treće najsjajnije odličje u glavni grad donela je Kristina Lazarević (Novi Beograd-Ušće), koja je bila najuspešnija u takmičenju juniorki puškom, prvog takmičarskog dana. Lazarevićeva je jedna od najuspešnijih učesnica turnira, jer u seniorskom finalu Kupa izborila je bronzanu medalju

Medalje u seniorskoj konkurenciji osvojili su i Branko Mašanović (Policajac, pištolj – srebro), Jasmina Milovanović (Akademac, pištolj – srebro) i Dimitrije Grgić (Akademac , pištolj – bronza).

Sem Lazarevićeve, mesto na pobedničkom postolju u juniorskom delu turnira izborili su i njena klupska drugarica Jovana Todorović (pištolj – srebro) i Jovana Ljuboja iz Partizana, koja se okitila bronzom u takmičenju omladinki puškom.

U ekipnoj konkurenciji, beogradski klubovi su “pogodili” tri medalje. Ženska ekipa Partizana puškom je bila druga. Srebro je osvojio i muški tim Akademca pištoljem, dok je u ovoj discipline Policajac bio treći.

Od vrednijih rezultata vredi izdvojiti ostvarenje Milutina Stefanovića (“Čika Mata”), koji je oborio državni rekord finala vazušnom puškom

Vazdušna puška, žene: 1. Andrea Arsović (Partizan) 248,4, 2. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 248,3, 3. Kristina Lazarević (Novi Beograd – Ušće) 226,3… Kvalifikacije: 1. Lazarević 624,7, 2. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 624,2, 3. Sanja Vukašinović (Novi Sad 1790) 624,1… Ekipno: 1. Novi Sad 1790 1.867,3, 2. Partizan 1.856,7, 3, „Čika Mata“ 1.851,6…

Juniorke: 1. Kristina Lazarević (Novi Beograd – Ušće) 249,6, 2. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 248,7, 3. Jovana Ljuboja (Partizan) 226,2… Kvalifikacije: 1. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 627,0, 2. Emilija Ponjavić („D.J. Škepo“) 623,9, 3. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 623,2…

Vazdušna puška, muškarci: 1. Milutin Stefanović 252,4, 2. Stevan Jovanović 251,2 (obojica „Čika Mata“), 3. Milenko Sebić (Novi Sad 1790) 228,9… Kvalifikacije: 1. Lazar Kovačević (Jagodina 92) 627,3, 2. Sebić 625,9, 3. Stefanović 625,4… Ekipno: 1. „Čika Mata“  1.863,1,2. Novi Sad 1790 1.855,3. 3. Pančevo 1813 1.853,7.

Juniori: 1. Đorđe Savić (Oko sokolovo) 248,8, 2. Dušan Stojadinović (Novi Sad 1790) 242,9, 3. Marko Ivanović („Čika Mata“) 223,3… Kvalifikacije: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 617,5, 2. Ivanović 615,6, 3. Petar Erdei (Novi Sad 1790) 613,2…

Vazdušni pištolj, žene: 1. Zorana Arunović (Olimpik 011) 240,0, 2. Jasmina Milovanović (Akademac) 231,2, 3. Brankica Zarić (Novi Sad 1790) 207,7… Kvalifikacije: 1. Arunović 587, 2. Zarić 567, 3. Milovanović 560… Ekipno: 1. Kikinda 1.646, 2.Novi Sad 1790 1.643, 3. „Aleksa Dejović“ 1.620…

Juniorke: 1. Eleonora Radulović („Dragan Jevtić Škepo“) 226,3, 2. Jovana Todorović (Novi Beograd – Ušće) 225,1, 3. Stanislava Popov (Kikinda)203,7… Kvalfikacije: 1. Jelena Todorović (Olimpik 011) 565, 2. Popov 554, 3. Jov. Todorović 543…

Vazdušni pištolj, muškarci: 1. Duško Petrov (Kikinda) 241,8, 2. Branko Mašanović (Policajac) 237,1, 3. Dimitrije Grgić (Akademac) 217,2… Kvalifikacije: 1. Grgić 576, 2. Petrov 568, 3. Boris Mikulc (Kikinda) 556… Ekipno: 1. Kikinda 1.674, 2. Akademac 1.657, 3. Policajac 1.653…

Juniori: 1. Velimir Ninković (Pančevo 1813) 230,1, 2. Zlatomir Marković (Sava Mesarci) 224,2, 3. Nemanja Mitrović („Aleksa Dejović“) 201,8… Kvalifikacije: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 550, 2. Ninković 549, 3. Marković 546…

Print Friendly, PDF & Email