Srpski strelci, reprezentativci SS Srbije i SS Beograda, završili su danas učešće na 29. turniru „Streljačke nade“ u Plzenju (Češka).

U današnjem takmičenju juniorki u gađanju MK puškom iz trostava najbolji plasman od predstavnica Srbije ostvarila je Marija Kolarević, koja je pogodila solidnih 1.159 krugova i zauzela 15. mesto.  Od finala ju je delilo pet krugova.  Nadmetale su se 82 takmičarke iz 13 država.

Posle Kolarevićeve, najuspešnija takmičarka iz Srbije bila je članica beogradskog Policajca Ivana Marić, koja je zauzela 29. mesto. Lara Canić, je završila na 35, a Nevena Armuš na 39. poziciji.

Ekipa Srbije (Kolarević, Canić, Armuš) je sa 3.453 kruga zauzela sedmo mesto u timskom plasmanu. Tim Streljačkog saveza Beograda, u kome su, uz Ivanu Marić, bile dve vrlo mlade strelkinje Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) i Mina Radojković (Policajac), je osvojio 15. poziciju (3.380). Kneževićeva je pojedinačno zauzela 67, Mina Radojković 75. mesto, a u reprezentaciji SS Beograda bila je i Tijana Posrkača (Policajac), koja se plasirala na 77. mesto.

Danas se takmičila i jedina predstavnica Srbije u pištoljaškim disciplinama na turniru u Plzenju. Jovana Todorović (Novi Beograd – Ušće), članica reprezentacije SS Beograda, je u gađanju MK sport pištoljem zauzela 33. poziciju.

Učešće srpskih strelaca na ovogodišnjem mitingu u Plzenju obeležio je juniorski tim puškom Marko Ivanović, Aleksa Mitrović, Dimitrije Gaćeša, koji je juče u trostavu osvojio četvrto mesto, popravivši državni rekord za 40 krugova.

MK puška trostav (3 puta 40 metaka), juniorke, kvalifikacije: 1. Darija Boldinova (Rusija) 1.173, 2. Sara Karašova (Češka) 1.170, 3. Katerina Štefankova (Češka) 1.161… 15. Marija Kolarević 1.159…29. Ivana Marić 1.151…35. Lara Canić 1.148… 39. Nevena Armuš 1.146… 52. Marija Malić 1.136… 67. Anja Knežević 1.119… 75. Mina Radojković 1.110…77. Tijana Posrkača 1.102… Ekipno: 1. Češka A 3.499, 2. Mađarska 3.494, 3. Rusija 3.488… 7. Srbija (Kolarević, Canić, Armuš) 3.453… 15. Srbija – SS Beograda (Marić,Knežević, Radojković) 3.380…

MK sport pištolj (30 metaka precizna+30 brza paljba), juniorke, kvalifikacije: 1. Olga Ščemelinina (Rusija) 575, 2. Vanesa Zeger (Nemačka) 572, 3. Kamil Jedrzejevski (Francuska) 571… 33. Jovana Todorović 544…