Srpski strelci blistaju na turniru Olimpijske nade u Njitri

Srpske predstavnice u finalu takmičenja puškom: Marija Zavišić (Policajac), Teodora Vukojević (“Čika Mata”), Kristina Lazarević i Anja Knežević (obe Novi beograd – Ušće)

Mladi srpski strelci su sa četiri pojedinačna i šest ekipnih odličja otvorili učešće na 24. mitingu Olimpijskih nada u Njitri (Slovačka), koji je okupio nekoliko stotina juniora i kadeta iz devet zemalja.

Prvog dana, zlatne medalje u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su Kristina Lazarević i Bogdan Jovanović, srebrnu Aleksa Mitrović, a bronzanu Teodora Vukojević (svi puškom u kadetskoj kategoriji). U finala se plasiralo još petoro naših strelaca.

KAdetska takmičenja su bila i najmasovnija prvog dana, jer na vatrenu liniju u kvalifikacijama puškom za ovaj uzrast izašlo je

Polovina odličja pripala je strelcima beogradskih klubova, jer Lazarevićeva i Mitrović gađaju za Novi Beograd- Ušće, dok su Jovanovoić i Vukojevićeva članovi “Čika Mate”. Lazarevićevoj je ovo treća uzastopna pobeda na turniru u Njitri, jer prošle godine, u debitantskom učešću je bila najbolja u kadetskoj i u apsolutnoj kategoriji (kadetkinje i juniorke zajedno). Zajednička takmičenja strelaca juniorskog i kadetskog uzrasta biće održana u nedelju.

U ekipnoj konkurenciji naši takmičari su osvojili jedno zlato, četiri srebra i jednu bronzu.

Niko od naših takmičara pištoljem nije uspeo da dođe do finala, a najbliža plasmanu među osam najboljih bila je Jelena Todorović , koja je u takmičenju kadetkinja zauzela deveto mesto sa 554 kruga. U timskoj konkurenciji nijedna od naših ekipa ovaj put nije uspela da stigne do trofeja.

24. turnir Olimpijske nade u Njitri, prvi dan, takmičenja puškom

Vazdušna puška

Kadetkinje: 1. Kristina Lazarević (Srbija) 248,2, 2. Vivijen Tar (Mađarska) 246,8, 3. Teodora Vukojević (Srbija) 225,0…5. Marija Zavišić 183,1… 7. Anja Knežević 142,3… kvalifikacije: 1. Sidorenko (Ukrajina) 625,0, 2. Vukojević 624,9, 3. Knežević 623,0… 5. Zavišić 621,0…7. Lazarević 619,4… 9. Anja Popović 619,1, 10. Aleksandra Havran 618,3… 12. Milica Ristić 618,0… 15. Marija Kolarević 617,0… 19. Emilija Ponjavić 615,8 … 22. Tamara Đapić 615,0…

Kadeti: 1. Bogdan Jovanović 247,8, 2. Aleksa Mitrović 245,5 (obojica Srbija), 3. Marton Klecner (Mađarska) 221,2, 4. Aleksa Simović 202,0, 5. Marko Ivanović…Kvalifikacije: 1. Jovanović 621,5… 3. Simović 618,3… 5. Ivanović 616,6… 8. Mitrović 614,4… 10. Đorđe Savić 614,2, 11. Nikola Adamović 611,8… 16. Aleksandar Nikolić 610,6… 18. Dimitrije Gaćeša 609, 9, 19. Dušan Dimitrijević 607,6…

Juniori: 1. Soma Hamerl (Mađarska) 246,0…kvalifikacije: 1. Hamerl (Mađarska) 620,2… 9. Ratko Bućić 608,4…

Juniorke: 1. Lalita Gašpar (Mađarska) 249,2, 2. Ester Deneš (Mađarska) 247,6… 5. Ivana Marić 182,3 kvalifikacije: 1. Toma (Mađarska) 622,0… 5. Marić 619,1.. 15. Tijana Posrkača 614,0…

Vazdušni pištolj

Kadetkinje: 9. Jelena Todorović 554, 10. Teodora Simić… 22. Jovana Todorović 533, 23. Nađa Martinović 532…

Kadeti: 10. Dušan Bojić 554… 21. Vukašin Lazić 544…

Juniori: 12. Stefan Todorović 552…

Juniorke: Srbija bez predstavnica

Ekipni plasmani

Juniori puška: 1. Mađarska 1.855,3, 2. Srbija 1 (Gaćeša, Jovanović, Mitrović) 1.844,9, 3. Ukrajina 1.838,0…
Kadeti puška: Mađarska 1.844,4, 2. Srbija 4 (Kukrkić, Nikolić, Simović) 1.836,6, 3. Srbija 2 (Ivanović, Ljujić, Savić) 1.833,3…
Juniorke puška: 1. Mađarska 1.858,3, 2. Srbija 1 (Kolarević, Marić, Zavišić) 1.857,3, 3. Ukrajina…
kadetkinje puška: 1. Srbija 3 (Havran, Knežević, Ristić) 1.859,3, 2. Srbija 2 (Canić, Lazarević, Vukojević) 1.852,9, 3. Ukrajina.

(U takmičenjima puškom za juniore i juniorke, za ekipni plasman srpska selekcija je prijavila i nekoliko kadeta, s obzirom da u ekspediciji nije bilo po troje juniora i juniorki)

Print Friendly, PDF & Email