SK u Pekingu: Kovačeviću 12. pozicija vazdušnom puškom

Našim reprezentativcima je još jednom izmaklo finale na Svetskom kupu u Pekingu.

Četvrtog dana u takmičenju vazdušnom puškom Lazar Kovačević je zauzeo 12. mesto u konkurenciji 100 strelaca. Od plasmana među osam najboljih delila su ga samo 0,4 kruga. U četvrtak, srpski miksevi puškom su zauzeli 11. i 13. mesto. Pre dva dana Milenko Sebić je bio 12, a Stevan Pletikosić 16. u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava.

Sem Kovačevića vazdušnom puškom su se nadmetala još dvojica srpskih strelaca, Milenko Sebić je zauzeo 50. poziciju, a Milutin Stefanović je zbog kvara na pušci morao da odustane, posle 21. hica.

Kovačević je zabeležio 627,1 krug. U izjednačenoj borbi za plasman u nastavak takmičenja, kao osmi u finale je sa 627,5 krugova prošao iskusni Kinez Zičeng Hui, koje.

Kasnije u finalu, zlato je osvojio upravo Zičeng Hui četvrtoplasirani sa prošlogodišnjeg Svetskog prvenstva, koji je tako stigao do svoje desete medalje u Svetskom kupu. Srebro je osvojio 17-godišnji Divjanš Sing Panvar (Indija), šampion Azije vazdušnom puškom. Treći je bio dve godine stariji Grigorij Šamakov (Rusija, 19 godina), šampion Olimpijskih igara mladih vazdušnom puškom, u Buenos Ajresu 2018. Indijac i Rus su za svoje zemlje osvojili i olimpijske kvote.

Svetski kup u Pekingu, četvrti dan

Vazdušna puška, muškarci: 1. Zičeng Hui (Kina) 249,4, 2. Divjanš Sing Panvar (Indija) 249,0, 3. Grigorij Šamakov (Rusija) 227,5, 4. Vladimir Maslenjikov (Rusija) 206,7, 5. Omer Akgun (Turska) 185,4… Kvalifikacije: 1. Maslenjikov 632,7, 2. Peter Šidi (Mađarska) 629,7, 3. Panvar 629,2… 12. Lazar Kovačević 627,1… 50. Milenko Sebić 623,3… Milutin Stefanović nije završio takmičenje. Ukupno 100 strelaca. Za finale 627,5.