Prvenstvo Srbije (B program): Četiri titule ostale u glavnom gradu

Kadetkinje beogradskih klubova su pokupile sve tri medalje u pojedinačnom takmičenju pištoljem Foto: SK Crvena zvezda/Facebook

Prvenstvo Srbije u B programu (mlađi juniori/junioprke, kadeti-kadetkinje), održano u sali Sportskog društva Crvena zvezda, okupilo je više od 150 mladih strelaca iz svih krajeva zemlje.

Zlatne medalje osvajali su takmičari iz 11 klubova, a u Beogradu su ostala četiri najsjajnija odličja, pre svega zahvaljujući juniorima i kadetima Novog Beograda – Ušće, koji su se okitili sa tri šampionske titule.

Mlađi juniori puška, ekipno

Član novobeogradskog kluba Aleksa Mitrović je pobedio u konkurenciji mlađih juniora vazdušnom puškom, a Novi Beograd – Ušće je trijumfovao i u ekipnoj konkurenciji u ovoj kategoriji. Treću titulu u klub iz strelišta u novobeogradskom bloku 24 donela je Jovana Todorović (kadetkinje pištolj).

Zlatomir Marković (Zemun – Centar) je bio najuspešniji u takmičenju kadeta pištoljem, a poput Todorovićeve okitio se „duplom krunom“. Oboje su pre dve nedelje osvojili i zlatne medalje u Kupu Srbije. Marković je jedan od retkih učesnika koji je osvojio dve pojedinačne medalje, jer bio je drugi u nadmetanju mlađih juniora.

Strelci iz glavnog grada osvojili su ukupno 13 medalja, a sem Novog Beograda – Ušće i Zemuna Centar, svoje predstavnike na pobedničkom postolju imali su i Crvena zvezda, Partizan i Policajac.

Prvenstvo Srbije B program, Beograd, 15. april

Pobednici i osvajači medalja iz beogradskih klubova

Vazdušna puška

 

Mlađe juniorke, finale: 1. Marija Malić (Jedinstvo, Stara Pazova) 249,8… Ekipno: 1. Jedinstvo 1.222,6…
Mlađi juniori, finale: 1. Aleksa Mitrović (Novi Beograd – Ušće) 246,3… Ekipno:1. Novi Beograd Ušće (Simović, Mitrović, Kukrkić) 1.834,4…
Kadetkinje: 1. Milica Ristić („Čika Mata“) 414,2… Ekipno: 1. „Dragan Jevtić Škepo“ 1.219,7… 3. Novi Beograd – Ušće (Lazarević, Knežević, Kutlešić) 1.204,9…
Kadeti:1. Đorđe Savić (Oko sokolovo) 613,1 … 3. Aleksandar Nikolić (Novi Beograd Ušće) 606,3…Ekipno: 1. Smederevo 1.766,1…

Vazdušni pištolj

Mlađe juniorke, finale: 1. Katarina Maricki („Živko Relić Zuc“) 232,8… Ekipno: 1. „Živko Relić Zuc“ 1.042… 3. Crvena zvezda (Petrović, Simić, Stojanović) 1.031…
Mlađi juniori, finale: 1. Uroš Ivanovski (Novi Sad 1790) 231,0, 2. Zlatomir Marković (Zemun Centar) 224,4… Ekipno: 1. Kikinda 1.586… 3. Policajac (Ilić, Jovović, Mijaljević) 1.484…
Kadetkinje: 1. Jovana Todorović (Novi Beograd – Ušće) 358, 2. Anđela Stojanović (Crvena zvezda) 353, 3. Nađa Martinović (Partizan) 350…Ekipno: 1. „Aleksa Dejović“ 1.004, 2. Partizan (Krstić, Marttinović, Stanković) 995, 3. Novi Beograd – Ušće (Milinčević, Sikirić, Todorović) 992…
Kadeti: 1. Zlatomir Marković (Zemun Centar) 537… Bez ekipnog proglašenja.

(Kadeti i kadetkinje ne gađaju finale, plasman se određuje se na osnovu kvaliifikacija).

Print Friendly, PDF & Email