Prvenstvo Beograda (B program): Četiri “duple krune”

Veljko Janković

Kvartet kadeta obeležio je Prvenstvo Beograda standardnim vazdušnim oružjem u B programu, održanom na strelištu Novog Beograda-Ušće.

Svo četvoro su pobedili i u kadetskoj i u mlađejuniorskoj konkurenciji.

Veljko Janković (Partizan) je standardnom vazdušnom puškom zabeležio 580 krugova, što mu je donelo ubedljiv trijumf u konkurenciji kadeta i prvo mesto u konkurenciji mlađih juniora.

Isti uspeh istim oružjem ostvarila je Iva Radošević (Novi Beograd-Ušće), koja je do dva prva mesta došla pogodivši 392 kruga.

Ivina klupska drugarica Milica Pešić je trijumfovala u kadetskoj i mlađejuniorskoj konkurenciji pištoljem.

Dva zlata pištoljem u muškoj konkurenciji „ubio“ je Luka Kvasnevski (Zemun-Centar).

U ekipnim takmičenjima najviše uspeha imali su talenti Novog Beograda-Ušće osvajanjem četiri titule prvaka grada. Akademac je bio najbolji u tri discipline, a jedno ekipno prvo mesto pripalo je Partizanu.

Prvenstvo Beograda standardnim vazdušnim oružjem 2023, B program

Standardna vazdušna puška

Kadeti: 1. Veljko Janković (Partizan) 580, 2. Aleksa Maksimović 559, 3. Marko Ćulibrk 559 (obojica Novi Beograd-Ušće)… Ekipno: 1. Partizan 1.644.

Mlađi juniori: 1. Veljko Janković (Partizan) 580, 2. Mladen Đorić 576, 3. Lazar Lužija 575 (obojica Novi Beograd-Ušće)… Ekipno: 1. Novi Beograd-Ušće 1.710, 2. Kolubara 1.662, 3. Partizan 1.644.

Kadetkinje: 1. Iva Radošević (Novi Beograd-Ušće) 392, 2. Natalija Živković 387, 3. Sara Milovanović 384 (obe Kolubara)… Ekipno: 1. Kolubara 1.146, 2. Novi Beograd – Ušće 1.146.

Mlađe juniorke: 1. Iva Radošević (Novi Beograd-Ušće) 392, 2. Natalija Živković (Kolubara) 387, 3. Nikolina Cvejić (Palilula) 386… Ekipno: 1. Kolubara 1.147, 2. Novi Beograd Ušće 1.146, 3. Palilula 1.118.

Standardni vazdušni pištolj

Kadeti: 1. Luka Kvasnevski (Zemun-Centar) 536, 2. Vuk Nikolić (Policajac) 534, 3. Filip Kostić (Resnik) 534… Ekipno: 1.Novi Beograd -Ušće 1.482, 2. Kolubara 1.355.

Mlađi juniori: 1. Luka Kvasnevski (Zemun-Centar) 536, 2. Damjan Eskić (Akademac) 535, 3. Vuk Nikolić (Policajac) 534… Ekipno: 1. Akademac 1.579, 2. Novi Beograd – Ušće 1.537, 3. Kolubara 1.355.

Kadetkinje: 1. Milica Pešić (Novi Beograd – Ušće) 359, 2. Sofija Rakić (Policajac) 355, 3. Andrea Stojanović (Akademac) 351… Ekipno: 1. Akademac 1.032, 2. Novi Beograd – Ušće 999.

Mlađe juniorke: 1. Milica Pešić(Novi Beograd – Ušće) 359, 2. Milica Srećković (Kolubara) 356, 3. Zorana Glišić (Akademac) 355… Ekipno: 1. Akademac 1.057, 2. Partizan 1.039, 3. Novi Beograd – Ušće 1.017

 BILTEN: PRVENSTVO BGD B PROGRAM_05.03.2023