Počeli Liga i Kup Beograda: Novobeograđanima devet zlatnih medalja

Takmičari Novog Beograda-Ušće dominirali su u prvom kolu Lige i Kupa Beograda , održanom na strelištu novobeogradskog kluba.

Domaćini su osvojili čak devet zlatnih medalja. Najuspešnija je bila Anja Knežević, koja je standardnom vazdušnom puškom trijumfovala i u kadetskoj i u konkurenciji mlađih juniorki. Novobeograđani su osvojili sva četiri prva mesta u takmičenju pionira i pionirki serijskom vazdušnom puškom, a najvredniji rezultat ovim oružjem ostvarila je pionirka Katarina Jovanović (181 krug).

Novobeograđanima su zlatne medalje doneli i Jovana Todorović, koja je dominirala u takmičenju mlađih juniorki pištoljem, kao i Dimitrije Fatić, najbolji kadet, i Aleksandar Nikolić, najbolji mlađi junior standardnom vazdušnom puškom.

Najpreciznija kadetkinja pištoljem bila je Maša Stanković (Partizan), dok su zlatne medalje pištoljem u muškoj konkurenciji otišle u ruke kadetu Kolubare Savi Matiću i mlađem junioru Stefanu Srećkoviću iz družine „Filip Kljajić“.

Liga i Kup Beograda 2019/20, prvo kolo

Serijska vazdušna puška

Pionirke: 1. Novi Beograd – Ušće (Jovanović, Radošević, Škrbić) 493, 2. Partizan 467, 3. „Filip Kljajić“ 463. Pojedinačno: 1. Katarina Jovanović (Novi Beograd – Ušće) 181, 2. Tara Nježić (Policajac) 176, 3. Elena Bemiler (Crvena zvezda) 175…
Pioniri: 1. Novi Beograd – Ušće (Đorić, Dimoski, Lužija) 506, 2. Kolubara 485, 3. Partizan 482… Pojedinačno: 1. Mladen Đorić (Novi Beograd – Ušće) 178, 2. Uglješa Mihajlović (Partizan) 174, 3. Viktor Dimoski (Novi Beograd – Ušće) 165…

Standardna vazdušna puška

Kadetkinje: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 395, 2. Elena Stevanović (Kolubara) 393, 3. Anja Nikodinović (Partizan) 391…
Mlađe juniorke: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 395, 2. Elena Stevanović (Kolubara) 393, 3. Anja Nikodinović (Partizan) 391…
Kadeti: 1. Dimitrije Fatić 573, 2. Nemanja Bogdanov 563, 3. Lazar Lužija 561 (svi Novi Beograd – Ušće)…
Mlađi juniori i kadeti: 1. Aleksandar Nikolić 587, 2. Dimitrije Fatić 573, 3. Nemanja Bogdanov 563 (svi Novi Beograd – Ušće)…

Standardni vazdušni pištolj

Kadetkinje: 1. Maša Stanković (Partizan) 341, 2. Milica Srećković („Filip Kljajić“) 333, 3. Sofija Nišević (Crvena zvezda) 316…
Mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Jovana Todorović (Novi Beograd – Ušće) 374, 2.Milica Obradović (Kolubara) 356, 3. Marija Mitrovski (Crvena zvezda) 352…
Kadeti: 1. Savo Matić (Kolubara) 510, 2. Nenad Petrović 504, 3. Stefan Maksimović 492 (obojica „Filip Kljajić“)…
Mlađi juniori i kadeti: 1. Stefan Srećković („Filip Kljajić“) 511, 2. Savo Matić (Kolubara) 510, 3. Nenad Petrović („Filip Kljajić“) 504…

BILTEN

Print Friendly, PDF & Email