Liga i Kup SSB: Tandem kadetkinja skupio po 60 bodova

Anja Knežević i Nađa Martinović su dominirale u kadetskoj konkurenciji u kvalifikacijama za finale Kupa SSB

Petim kolom, održanim na strelištu Novog Beograda- Ušće, završene su kvalifikacije za Kup Streljačkog saveza Beograda u sezoni 2018/19.

Takmičenje su sa svih pet pobeda završile samo dve takmičarke. Maksimalnih 60 bodova (po 12 bodova za pobedu u svakom kolu) skupile su Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće, kadetkinje puška) i Nađa Martinović (Partizan, kadetkinje pištolj).

Kneževićeva je u poslednjem kolu ostvarila dve pobede, jer sem u kadetskoj bila je najpreciznija i u konkurenciji mlađih juniorki i kadetkinja. I u ovoj kategoriji Kneževićeva na finale Kupa ide kao prvoplasirana u generalnom plasmanu.

Dve pobede u petom kolu upisao je Dimitrije Fatić (Novi Beograd – Ušće), koji je pobedio u kadetskoj konkurenciji standardnom vazdušnom puškom, a prvo mesto osvojio je i u takmičenju serijskom vazdušnom puškom u okviru Lige Beograda za pionire. Fatić je vodeći  u generalnom plasmanu Lige za pionire i u Kupu za kadete.

Na čelnoj poziciji u Ligi Beograda za pionirke je Anja Knežević, koja u petom kolu nije gađala serijskom vazdušnom puškom. Ovaj put u konkurenciji pionirki ubedljivo je trijumfovala Tamara Đapić (Crvena zvezda).

U ekipnoj konkurenciji u petom kolu Lige Beograda najuspešnije su bile devojčice Crvene zvezde i pioniri Novog Beograda – Ušće

Pobednici petog kola u ostalim kategorijama – puška mlađi juniori i kadeti: Stojan Stevanović (Policajac), pištolj mlađe juniorke i kadetkinje: Milica Obradović (Kolubara), pištolj kadeti: Nenad Petrović (Kolubara), pištolj mlađi juniori i kadeti: Luka Tomašević (Policajac).

Sezona se završava 26. maja, kada će biti održano finale Kupa i šesto kolo Lige SS Beograda

Kup SS Beograda, peto kolo

Standardna vazdušna puška

Kadetkinje: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 395, 2. Jelena Zarković (Crvena zvezda) 393, 3. Elena Stevanović (Kolubara) 392… Plasman za finale Kupa: 1. Knežević 60, 2. Zarković 37, 3. Tamara Đapić (Crvena zvezda) 37…
Mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 395, 2. Jelena Zarković (Crvena zvezda) 393, 3. Elena Stevanović (Kolubara) 392… Plasman za finale Kupa: 1. Knežević 58, 2. Mina Radojković (Policajac) 32, 3. Tamara Đapić (Crvena zvezda) 32…

Kadeti: 1. Dimitrije Fatić 579, 2. Nemanja Bogdanov 560 (obojica Novi Beograd – Ušće), 3. Petar Posrkača (Policajac) 557.. Plasman za finale Kupa: 1. Fatić 48, 2. Posrkača 46, 3. Lazar Lužija (Novi Beograd – Ušće) 45…
Mlađi juniori i kadeti: 1. Stojan Stevanović (Policajac) 587, 2. Luka Stanković 585, 3. Aleksandar Nikolić 583 (obojica Novi Beograd – Ušće)… Plasman za finale Kupa: 1. Nikolić 52, 2. Stanković 38, 3. Stevanović 34….

Standarni vazdušni pištolj

Kadetkinje: 1. Nađa Martinović (Partizan) 352, 2. Anđela Stojanović 349, 3. Marija Mitrovski 333 (obe Crvena zvezda)… Plasman za finale Kupa: 1. Martinović 60, 2.Stojanović 46, 3. Mitrovski 44…
Mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Milica Obradović (Kolubara) 359, 2. Nađa Martinović (Partizan) 352, 3. Anđela Stojanović (Crvena zvezda) 349… Plasman za finale Kupa: 1. Martinović 52, 2. Obradović 41, 3. Jovana Todorović (Novi Beograd – Ušće) 39…

Kadeti: 1. Nenad Petrović („Filip Kljajić“) 528, 2. Sava Matić (Kolubara) 515, 3. Vladimir Nikolić (Novi Beograd – Ušće) 493… Plasman za finale Kupa: 1. Matić 46, 2. Petar Musić (Novi Beograd – Ušće) 40, 3. Nikolić 38…
Mlađi juniori i kadeti: 1. Luka Tomašević 541, 2. Stefan Mijaljević 532, 3. Darko Ilić 531 (svi Policajac)… Plasman za finale Kupa: 1. Tomašević 58, 2. Mijaljević 43, 3. Jovan Jović (Novi Beograd – Ušće) 35…

Liga SS Beograda, peto kolo

Serijska vazdušna puška

Pionirke: 1. Tamara Đapić (Crvena zvezda) 184, 2. Tamara Živković (Akademija Maksimović) 173, 3. Tara Nježić (Policajac) 173… Ekipno: 1. Crvena zvezda 514, 2. Kolubara 511, 3. Novi Beograd – Ušće 501…

Plasman posle pet kola: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 185,25 (prosek najbolja četiri kola), 2. Đapić 177,5, 3. Isidora Pavlović (Kolubara) 174,25… Ekipni plasman posle pet kola: 1. Novi Beograd – Ušće 44 boda, 2. Crvena zvezda 43, 3. Kolubara 39…

Pioniri: 1. Dimitrije Fatić 183, 2. Nemanja Bogdanov 177, 3. Vladimir Nikolić 175 (svi Novi Beograd – Ušće)… Ekipno: 1. Novi Beograd – Ušće 535, 2. Kolubara 496, 3. Palilula 493…

Plasman posle pet kola: 1. Fatić 182,25, 2. Nikolić 173,5, 3. Bogdanov 172,25… Ekipni plasman posle pet kola: 1. Novi Beograd – Ušće 48, 2. Partizan 42, 3. Kolubara 35…

BILTEN (Rezultati petog kola, generalni plasman)

Print Friendly, PDF & Email