Beograđanima četiri srebra na “Valter kupu”

Puška juniori, Foto: SSS

U Smederevu je održan tradicionalni Šesti omladinski „Valter kup“ vazdušnim oružjem.

Za razliku od prethodnih pet godina turnir nije imao međunarodni karakter, zbog pandemije korona virusa. Ali i bez stranaca takmičenje je bilo kvalitetno, jer okupili su se najbolji mladi strelci Srbije.

Strelci su se nadmetali u apsolutnoj i tri uzrasne kategorije (do 16, do 18, do 20 godina).

Članovi beogradskih klubova su u apsolutnoj konkurenciji osvojili četiri medalje – sve četiri srebrne boje.

Kristina Lazarević (Novi Beograd – Ušće) je zauzela drugo mesto u takmičenju juniorki puškom, a drugoplasirani junior ovim oružjem bio je Kristinin klupski drug Aleksa Mitrović. Muška ekipa puškom Novog Beograda-Ušće je osvojila drugo mesto u timskom plasmanu. Srebro je pripalo i ženskoj juniorskoj ekipi lazarevačke Kolubare pištoljem.

Beograđani su osvojili dva prva mesta u nadmetanjima po kategorijama (plasman se računa na osnovu kvalifikacija). Aleksa Mitrović je bio najprecizniji u takmčenju juniora do 20 godina, a Milica Obradović je zauzela prvo mesto u nadmetanju pištoljem za juniorke do 18 godina.

Najuspešniji učesnici turnira bili su strelci kragujevačkog „Čika Mate“, koji su predvođeni Teodorom Vukojević i Markom Ivanovićem, osvojili četiri zlatne medalje u apsolutnoj konkurenciji puškom.

Vazdušna puška

Juniori, finale: 1. Marko Ivanović („Čika Mata“) 247,8, 2. Aleksa Mitrović (Novi Beograd – Ušće) 246,0, 3. Bogdan Jovanović („Čika Mata“) 225,6… Ekipno: 1. „Čika Mata“ (Ivanović, Aleksić, Jovanović) 1.844,8, 2. Novi Beograd-Ušće (Simović, Kukrkić, Mitrović) 1.834,4, 3. Novi Sad 1790 1.815,8…

Najuspešniji po kategorijama – Do 16 godina: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 612,1, 2. Uroš Aleksić („Čika Mata“) 604,9, 3. Stefan Agović („Dragan Jevtić Škepo“) 604,1… Do 18 godina: 1. Marko Ivanović („Čika Mata“) 624,3, 2. Đorđe Savić (Oko sokolovo) 617,2, 3. Dušan Stojadinović (Novi Sad 1790) 612,4… Do 20 godina: 1. Aleksa Mitrović (Novi Beograd-Ušće) 617,9, 2. Veljko Ilić (Smederevo) 617,5, 3. Bogdan Jovanović („Čika Mata“) 615,6…

Juniorke, finale: 1. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 251,0, 2. Kristina Lazarević (Novi Beograd-Ušće) 245,8, 3. Milica Ristić („Čika Mata“) 225,2… Ekipno: 1. „Čika Mata“ (Pantelić, Ristić, Vukojević) 1.864,3, 2. Niš 1881 1.854,3, 3. Novi Sad 1790 1.836,0…

Po kategorijama – Do 16 godina: 1. Lana Džonić (Mladost) 619,8, 2. Natalija Pavlović (Niš 1881) 619,8, 3. Anđela Radojičić (Smederevo) 618,3… Do 18 godina: 1. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 624,2, 2. Kristina Lazarević (Novi Beograd – Ušće) 623,6, 3. Emilija Ponjavić („Dragan Jevtić Škepo“) 621,9… Do 20 godina: 1. Marija Malić (Jedinstvo) 620,2, 2. Marija Kolarević 616,7, 3. Lora Martinov (obe Novi Sad) 609,8…

Vazdušni pištolj

Juniori, finale: 1. Velimir Ninković (Pančevo 1813) 225,9, 2. Nemanja Stojanov (Uljma) 221,4, 3. Jovan Maksimović („Dragan Jevtić Škepo“) 199,3… Ekipno: 1. Pančevo 1813 (V. Ninković, M. Ninković, Kešišjan) 1.613, 2. „Aleksa Dejović“ 1.612, 3. Smederevo 1.561…

Po kategorijama – Do 16 godina: 1. Stefan Kešišjan (Pančevo 1813) 542, 2. Matija Tripković 533, 3. Veljko Mitrović 533 (obojica „Aleksa Dejović“)… Do 18 godina: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 548, 2. Velimir Ninković (Pančevo 1813) 545, 3. Jovan Maksimović („D.J. Škepo“) 536… Do 20 godina: 1. Nemanja Mitrović („Aleksa Dejović“) 546, 2. Nemanja Stojanov (Uljma) 533, 3. Zoran Nikolić (Akademac) 525.

Juniorke, finale: 1. Stanislava Popov (Kikinda) 224,2, 2. Sandra Glibetić („Aleksa Dejović“) 215,6, 3. Eleonora Radulović („D.J.Škepo“) 195,6… Ekipno: 1. „Dragan Jevtić Škepo“ (Novović, Radulović, Filipović) 1.601, 2. Kolubara (Sinđelić, Damnjanović, Obradović) 1.595, 3. „Aleksa Dejović“ 1.557.

Po kategorijama – Do 16 godina: 1. Katarina Galantić (Novi Sad 1790) 540, 2. Marta Novović („D.J. Škepo“) 536, 3. Sandra Glibetić („Aleksa Dejović“) 536… Do 18 godina: 1. Milica Obradović (Kolubara) 541, 2. Stanislava Popov (Kikinda) 540, 3. Tamara Filipović („D.J.Škepo“) 534…

Print Friendly, PDF & Email