Arunovićeva i Mikec najuspešniji na Memorijalu “Ištvan Poljanac”

Miksevi pištolj Veličković, Grgić, Arunović, Mikec

Srpski strelci, predvođeni reprezentativcima iz beogradskih klubova, predstavili su se u dobrom izdanju na Četvrtom memorijalnom turniru “Ištvan Poljanac”, koji je danas završen u atletskoj dvorani na Banjici.
Podeljeno je 12 kompleta medalja, a naši strelci su osvojili pet najsjajnijih odličja.

Streljački klub Akademac sada već tradicionalni turnir organizuje u počast svog dugogodišnjeg trenera potpukovnika Ištvana Poljanca (1967 – 2013).

Najuspešniji učesnici dvodnevnog takmičenja bili su Zorana Arunović (Olimpik 011), najbolji strelac Beograda za 2017, i Damir Mikec (Policajac). Učešće su otvorili zajedničkom pobedom. Opravdali su ulogu favorita u takmičenju mešovitih parova vazdušnim pištoljem, ispred, takođe srpskog miksa, Bobana Veličković/Dimitrije Grgić.

U pojedinačnom takmičenju dama pištoljem, Zorana Arunović je ubedljivo stigla do zlatne medalje. Mikec je, poput partnerke u miksu, bio najuspešniji i u kvalifikacijama i u finalu individualnog takmičenja.

Puška, seniorke: Arsović, Malić, Kolarević

Sem Arunovićeve i Mikeca, do zlatne medalje, takođe dve, došla je još jedna srpska takmičarka. Marija Malić (Jedinstvo, Stara Pazova) je pobedila vazdušnom puškom i u konkurenciji juniorki i u konkurenciji seniorki.

U kvalifikacijama vazdušnom puškom za dame najpreciznija je bila Andrea Arsović (Partizan) pogodivši 628,2 kruga (0,2 manje od vlastitog evropskog rekorda). Ipak, u finalu je Malićeva,evropska juniorska rekorderka kvalifikacija (625,7), bila uspešnija, a Arsovićeva je zauzela drugo mesto. Inače, Arsovićeva se takmičila samo u pojedinačnoj konkurenciji, jer njen par u miksu Milutin Stefanović nije učestvovao na mitingu.

Srpski strelci su osvojili ukupno 21 medalju.

Turnir je zvanično otvorio pukovnik Miroslav Talijan iz Ministarstva odbrane Republike Srbije.

Među gostima su bili i potpukovnik Nenad Milosavljević iz Uprave za doktrinu i obuku Vojske Srbije, Dragan Šešum, sportski direktor Sportskog saveza Srbije, Mile Đapić, predsednik Streljačkog saveza Beograda….

Četvrti Memorijalni turnir “Ištvan Poljanac”, Beograd, 13 – 14. april

Miks, vazdušni pištolj: 1. Olimpik 011/Policajac (Zorana Arunović/Damir Mikec) 486,0, 2. Bor 030/Akademac (Bobana Momčilović Veličković/Dimitrije Grgić) 482,9, 3. AP Sport, Bugarska (Adiel Ilijeva/Nikolaj Kolev) 413,9… Kvalifikacije: 1. Olimpik 011/Policajac 773, 2. Bor 030/Akademac 762, 3. „Aleksa Dejović“/Zvezdara (Aleksandra Ristović/Duško Petrov) 759…

Miks, vazdušna puška: 1. Bugarska (Tanja Zviskova/Anton Rizov) 491,8, 2. Strelac 2 (Gorana Miković Mučibabić/Filip Kostić) 480,9, 3. Mladost, Inđija (Anastasija Gaćeša/Marko Alimpijević) 420,5… Kvalifikacije: 1. Bugarska 829,0, 2. Policajac (Marija Zavišić/Stojan Stevanović) 823,1, 3. Mladost 821,7…

Vazdušni pištolj, žene: 1. Zorana Arunović (Srbija, Olimpik 011) 243,2, 2. Marijana Matea Štrbac (Hrvatska) 232,2, 3. Biljana Markoš (Srbija, Policajac) 211,8… Kvalifikacije: 1. Arunović 580, 2. Bobana Momčilović Veličković (Bor 030) 573, 3. Brankica Zarić (Novi Sad 1790) 561…
Juniorke:1. Marijana Matea Štrbac (Hrvatska) 561, 2. Jelena Todorović (Srbija, „Aleksa Dejović“) 558, 3. Teodora Simić (Srbija, Crvena zvezda) 557…

Vazdušni pištolj, muškarci: 1. Damir Mikec (Srbija, Policajac) 241,2, 2. Dimitrije Grgić (Srbija, Akademac) 239,6, 3. Duško Petrov (Srbija, „Aleksa Dejović“) 219,8… Kvalifikacije: 1. Mikec 582, 2. Samuel Donkov (Bugarska) 578, 3. Uroš Kačavenda (Hrvatska) 577…
Juniori: 1. Leon Luka Čelić 568, 2. Borna Butković 563 (obojica Hrvatska), 3. Vukašin Lazić (Srbija, Kolubara) 550…

Vazdušna puška, žene: 1. Marija Malić (Srbija, Jedinstvo) 248,7, 2. Andrea Arsović (Srbija, Partizan) 247,7, 3. Marija Kolarević (Srbija, Jedinstvo) 226,8… Kvalifikacije: 1. Arsović 628,2, 2. Malić 623,9, 3. Ivana Marić (Policajac) 622,7…
Juniorke: 1. Marija Malić (Srbija, Jedinstvo) 623,9, 2. Ivana Marić (Srbija, Policajac) 622,7, 3. Marija Kolarević (Srbija, Jedinstvo) 619,9…

Vazdušna puška, muškarci: 1. Anton Rizov (Bugarska) 247,4, 2. Filip Kostić (Srbija, Strelac) 246,1, 3. Đorđe Janjić (Srbija, Novi Sad 1790) 223,4… Kvalifikacije: 1. Rizov 621,8, 2. Dejan Pešić (Srbija, Pančevo 1813) 620,1, 3. Plamen Emilov (Bugarska) 617,4…
Juniori: 1. Plamen Emilov (Bugarska) 617,4, 2. Momčilo Adamović (Srbija, Jedinstvo) 612,3, 3. Matej Rašić (Bosna i Hercegovina) 604,4…

 

Print Friendly, PDF & Email