Anja Knežević junak prvog kola Lige i Kupa Beograda

Osvajačice medalja u konkurenciji mlađih juniorki puškom: Kristina Lazarević (srebro), Anja Knežević (zlato) i Tamara Đapić (bronza)

Anja Knežević, pionirka Novog Beograda – Ušće, obeležila je prvo kolo Lige i Kupa Beograda, održano danas na strelištu novobeogradskog kluba.

Kneževićeva je najpre pobedila u takmičenju serijskom vazdušnom puškom u konkurenciji pionirki. Zatim je u nadmetanju standardnom vazdušnom puškom “ubila” maksimalnih 400 krugova i osvojila dve zlatne medalje – u konkurenciji kadetkinja i u apsolutnoj kategoriji (kadetknje i mlađe juniorke zajedno).

U takmičenju pionira puškom Aleksa Kuzmanov je pobedio “za dlaku” ispred klupskog druga iz Partizana Tadije Tonića.

Luka Stanković (Novi Beograd – Ušće) je bio najuspešniji u muškoj konkurenciji standardnom vazdušnom puškom, a Dimitrije Fatić, takođe član novobeogradskog kluba je trijumfovao među kadetima.

Zlatne medalje u takmičenjima pištoljem podelili su Nađa Martinović (Partizan, kadetkinje), Milica Obradović (Kolubara, mlađe juniorke i kadetkinje), Sava Matić (Kolubara, kadeti) i Luka Tomašević (Policajac, mlađi juniori i kadeti).

Prvo kolo Lige i Kupa Beograda

Serijska vazdušna puška

Pionirke, ekipno: 1. Kolubara (Stevanović, Pavlović, Damjanović) 521, 2. Novi Beograd – Ušće 516, 3. Crvena zvezda 503… Pojedinačno: 1. Anja Knežević (Novi Beograd Ušće) 187, 2. Nikolina Rađenović (Crvena zvezda) 179, 3. Isidora Pavlović (Kolubara) 178…

Pioniri, ekipno: 1. Partizan (Kuzmanov, Tonić, Popović) 515, 2. Novi Beograd – Ušće 495, 3. Crvena zvezda 458… Pojedinačno: 1. Aleksa Kuzmanov (Partizan) 176 (88 druga serija), 2. Tadija Tonić (Partizan) 176 (87), 3. Lazar Lužija (Novi Beograd – Ušće) 173…

Standardna vazdušna puška

Kadetkinje: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 400, 2. Tamara Đapić (Crvena zvezda) 388, 3. Elena Stevanović (Kolubara) 381…

Mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Anja Knežević 400, 2. Kristina Lazarević 397 (obe Novi Beograd – Ušće), 3. Tamara Đapić (Crvena zvezda) 388…

Kadeti: 1. Dimitrije Fatić 568, 2. Lazar Lužija 555 (obojica Novi Beograd – Ušće), 3. Petar Poskrača (Policajac) 544…

Mlađi juniori – kadeti: 1. Luka Stanković 585, 2. Aleksandar Nikolić 576, 3. Dimitrije Fatić 568 (svi Novi Beograd – Ušće)…

Standardni vazdušni pištolj

Kadetkinje: 1. Nađa Martinović (Partizan) 347, 2. Anđela Stojanović 341, 3. Marija Mitrovski 337 (obe Crvena zvezda)…

Mlađe juniorke – kadetkinje: 1. Milica Obradović (Kolubara) 348, 2. Nađa Martinović (Partizan) 347, 3. Anđela Stojanović (Crvena zvezda) 341…

Kadeti: 1. Sava Matić (Kolubara) 505, 2. MilošĆirić (Vidikovac) 483, 3. Petar Musić (Novi Beograd – Ušće) 457…

Mlađi juniori – kadeti: 1. Luka Tomašević 521, 2. Stefan Mijaljević 519 (obojica Policajac), 3. Jovan Jović (Novi Beograd – Ušće) 518…

« 1 of 5 »

BILTEN

Print Friendly, PDF & Email