Todorovićevoj dupla kruna u Nišu

Najuspešniji beogradski strelac na Juniorskom prvenstvu Srbije standardnim vazdušnim oružjem, održanom ovog vikenda u Nišu, bila je Jovana Todorović.

Članica Novog Beograda-Ušće je osvojila zlatnu medalju vazdušnim pištoljem i tako postala jedini strelac koji je ove godine osvojio juniorsku „duplu krunu“. Naime, Todorovićeva je pre nedelju dana bila najuspešnija omladinka pištoljem na finalu Kupa Srbije, održanom takođe u niškom „Čairu“. Niko sem nje nije na oba takmičenja okitio najsjajnijim odličjem.

Beogradski strelci su, uz jedno zlato, osvojili i tri srebra i jednu bronzu. Aleksa Mitrović je bio drugi u takmičenju juniora puškom. Obe ekipe Novog Beograda-Ušće puškom su osvojile druga mesta u timskim plasmanima puškom.

Juniorke Partizana su osvojile ekipnu bronzu pištoljem

Juniorsko prvenstvo Srbije

Vazdušni pištolj

Juniorke: 1. Jovana Todorović (Novi Beograd – Ušće) 223,9, 2. Marta Mratinković (GT Leskovac) 222,1, 3. Stanislava Popov (Sova, Kikinda) 199,0… Kvalifikacije:1. Jovana Todorović 551… Ekipno: 1. „Aleksa Dejović“ (Je. Todorović, Janković, Smiljanić) 1.609, 2. „Živko Relić Zuc“ 1.550, 3. Partizan 1.435.

Juniori: 1. Nemanja Mitrović („Aleksa Dejović“) 228,7, 2. Damjan Miladinović (Jagodina 92) 225,2, 3. Zlatomir Marković (Sava Mesarci) 206,1… Kvalifikacije: 1. Mitrović 556… Ekipno: 1. „Aleksa Dejović“ (N. Mitrović, V. Mitrović, Tripković) 1.581, 2. Smederevo 1.551, 3. Policajac 1.548…

Miks – Meč za zlato: Novi Sad 1790 (Ivana Teodorović/Uroš Ivanovski) – Bor 030 (Melani Đorđević/Đorđe Icić) 16:14 u poenima.
Meč za bronzu: Smederevo (Katarina Milovanović/Dušan Bojić) – Sava, Mesarci (Nevena Marković/Zlatomir Marković) 16:14.
Kvalifikacje, prva faza: 1. Bor 030 538 krugova… druga faza: 1. Bor 030 364…

Vazdušna puška

Juniorke: 1. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 251,4, 2. Teodora Vukojević 249,1, 3. Milica Ristić 227,0 (obe „Čika Mata“)… Kvalifikacije: 1. Vukojević 626,8… Ekipno: 1. „Čika Mata“ (Vukojević, Ristić, Pantelić) 1.862,1, 2. Novi Beograd – Ušće 1.855,1, 3. Niš 1881 1.847,8…

Juniori: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 248,4, 2. Aleksa Mitrović (Novi Beograd – Ušće) 247,8, 3. Marko Ivanović („Čika Mata“) 226,8… Kvalifikacije: 1. Ivanović 621,7… Ekipno: 1. „Čika Mata“ (Ivanović, Jovanović, Aleksić) 1.839,6, 2. Novi Beograd – Ušće 1.838,7, 3. Smederevo 1.819,1…

Miks- Meč za zlato: „Čika Mata“ 1 (Teodora Vukojević/Marko Ivanović) –Novi Sad 1790 2 (Sonja Vukolić/Petar Erdei) 16:6, Meč za bronzu: Novi Sad 1790 1 (Marija Kolarević/Dušan Stojadinović) – Mladost (Lana Džonić/Dimitrije Gaćeša) 16:10.
Kvalifikacije – prva faza: 1. „Čika Mata“ 1 621,8… Druga faza: 1. „Čika Mata“ 1 415,7…

Print Friendly, PDF & Email