Drugo kolo Kupa SSS )B program): Pet medalja za Beograđane, dva zlata za Anju Knežević

Puška, kadetkinje

Posle finala Kupa, juniorskog Prvenstva Srbije, nova streljana u Nišu je bila domaćin i trećeg nacionalnog takmičenja u u rasponu od dve nedelje.

Na „Čairu“ je u nedelju održano drugo kolo Kupa SSS u B programu.

Beogradski strelci su osvojili pet medalja, a jedna od najuspešnijih učesnica drugog kola bila je kadetkinja Novog Beograda-Ušće Anja Knežević.

U vrlo kvalitetnom takmičenju devojaka puškom, Kneževićeva je bila najpreciznija sa 397 krugova i okitila se zlatnim medaljama u kadetskoj konkurenciji i u kategoriji mlađih juniorki.

Medalje su u Beograd doneli i Anđela Stojanović (Crvena zvezda), koja je u kategoriji mlađih juniorki pištoljem bila druga, i tandem strelaca pištoljem mladenovačkog „Filipa Kljajića“ – Nenad Petrović, osvajač srebra u kategoriji kadeta, i Stefan Srećković, trećeplasirani među mlađim juniorima.

Pištolj, mlađe juniorke

Treće kolo biće održano u martu u Beogradu, u Sali SD Crvena zvezda 14/15. marta, a finale dve sedmice kasnije u Smederevu.

Serijska vazdušna puška

Pioniri: 1. Stefan Terek  188, 2. Dimitrije Stefanović 182 (obojica Kikinda),3. David Aćimović („Dragan Jevtić Škepo“) 181…

Pionirke: 1. Iva Rakonjac (Pančevo 1813) 188, 2. Milica Stanojević (Jagodina 92) 183, 3. Sandra Stević („Živko Relić Zuc“) 183…

Standardni vazdušni pištolj

Kadetkinje: 1. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 366, 2. Eleonora Radulović („D.J. Škepo“) 362, 3. Marija Smiljanić („Aleksa Dejović“) 359…

Mlađe juniorke: 1. Stanislava Popov (Sova) 376, 2. Anđela Stojanović (Crvena zvezda) 370, 3. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 366…

Kadeti: 1. Stefan Kešišjan (Pančevo 1813) 534, 2. Nenad Petrović („Filip Kljajić“) 527, 3. Marko Ninković (Pančevo 1813) 521…

Mlađi juniori: 1. Damjan Miladinović (Jagodina 92) 540, 2. Stefan Kešišjan (Pančevo 1813) 534, 3. Stefan Srećković („Filip Kljajić“) 534…

Standardna vazdušna puška

Kadetkinje: 1. Anja Knežević (Novi Beograd-Ušće) 397, 2. Anđela Radojičić (Smederevo) 396, 3. Ljiljana Cvetković (Niš 1881) 391…

Mlađe juniorke: 1. Anja Knežević (Novi Beograd-Ušće) 397, 2. Anđela Radojičić (Smederevo) 396, 3. Milica Ristić („Čika Mata“) 396…

Kadeti: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 589, 2. Uroš Aleksić („Čika Mata“) 580, 3. Dimitrije Stefanović (Kikinda) 576…

Mlađi juniori: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 589, 2. Svetomir Jončić („Milan Mančić Lukanjac“) 586, 3. Veljko Mihajlović (Mladost) 583…

Print Friendly, PDF & Email