Beogradski klubovi pokupili 20 medalja na Prvenstvu Srbije u B programu

Juniori, pištolj, ekipno

Spuštena je zavesa na sezonu nacionalnih takmičenja standardnim vazdušnim oružjem. Poslednje takmičenje u kalendaru bilo je Prvenstvo Srbije u B programu (kadetska i mlađejuniorska kategorija), održano danas u Sali SD Crvena zvezda.

Beograđani su se okitili sa čak 20medalja (11 u pojedinačnoj, devet u ekipnoj konkurenciji). Odličja su osvajali predstavnici šest klubova iz članstva Streljačkog saveza Beograda.

Zlatnu medalju je „upucao“ tim Policajca u takmičenju mlađih juniora pištoljem.

Juniorke, puška: Knežević, Vukojević, Ljuboja (s leva)

Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) je osvojila srebrne medalje puškom u kadetskoj i u konkurenciji mlađih juniorki. Srebro je pripalo i njenim klupskim drugovima Aleksandru Nikoliću (puška, mlađi juniori) i Jovani Todorović (pištolj, mlađe juniorke), Nenadu Petroviću (“Filip Kljajić”, pištolj, kadeti), kao i Nađi Martinović (Partizan), drugoplasiranoj u takmičenju kadetkinja pištoljem. Martinovićeva je bila treća među mlađim juniorkama, a sem nje do bronzanih odličja su došli Jovana Ljuboja (Partizan, mlađe juniorke – puška), Darko Ilić (Policajac, mlađi juniori, pištolj), Eleonora Stevanović (Kolubara, kadetkinje, puška) i Anđela Stojanović (Crvena zvezda, kadetkinje, pištolj).

Juniorke, pištolj, ekipno (klik za veću sliku)

Medalje beogradskih klubova u ekipnoj konkurenciji –

Zlato: Policajac (pištolj, mlađi juniori)
Srebro: Novi Beograd – Ušće (puška, kadeti),Novi Beograd – Ušće (puška, mlađi juniori), Novi Beograd – Ušće (pištolj, kadeti), Partizan (pištolj, mlađe juniorke), Partizan (pištolj, kadetkinje)
Bronzane: Crvena zvezda (pištolj, kadetkinje), Crvena zvezda (pištolj, mlađe juniorke), Crvena zvezda (puška, kadetkinje)

Najviše uspeha imali su strelci kragujevačkog „Čika Mate“ i užičkog „Alekse Dejovića“.Oba kluba su osvojila po pet zlatnih medalja. Najbolji pojedinci prvenstva bile su Teodora Vukojević („Čika Mata“) i Dijana Janković („Aleksa Dejović“), koje su se okitile sa po dve titule pojedinačnog šampiona države (kadetska i mlađejuniorska konkurencija).

Prvenstvo Srbije standardnim vazdušnim oružjem (B program)

Vazdušna puška

Mlađi juniori i kadeti: 1. Marko Ivanović („Čika Mata“) 247,6, 2. Aleksandar Nikolić (Novi Beograd – Ušće) 243,2, 3. Dušan Stojadinović (Novi Sad 1790) 223,7… Kvalifikacije: 1. Ivanović 618,3, 2. Đorđe Savić 614,3, 3. Nikolić 611,4… Ekipno: 1. Mladost Inđija 1.806,5, 2. Novi Beograd – Ušće (Nikolić, Stanković,Fatić)1.806,4, 3. Novi Sad 1790 1.793,0…

Kadeti: 1. Đorđe Savić (Oko sokolovo) 614,3, 2. Nikola Adamović (Jedinstvo) 608,7, 3. Veljko Mihajlović (Mladost, Inđija) 605,6… Ekipno: 1. Mladost 1.760,7, 2. Novi Beograd – Ušće (Fatić, Bogdanov, Lužija)1747,1, 3. Kikinda 1.745,4…

Mlađe juniorke i kadetkinje: 1.  Teodora Vukojević („Čika Mata“) 248,7, 2. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 247,2, 3. Jovana Ljuboja (Partizan) 224,8…Kvalifikacije: 1. Vukojević 419,6, 2. Knežević 415,2, 3. Elena Stevanović (Kolubara) 413,3… Ekipno: 1. „Čika Mata“ 1.232,5, 2. Niš 1881 1.212,1, 3. „Dragan Jevtić Škepo“ 1.211,3…

Kadetkinje: 1. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 419,6, 2. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 415,2, 3. Elena Stevanović (Kolubara) 413,3… Ekipno: 1. „Čika Mata“ 1.217,3, 2. „Dragan Jevtić Škepo“ 1.211,3, 3. Crvena zvezda (Đapić, Zarković, Rađenović) 1.207,8…

Vazdušni pištolj

Mlađi juniori: 1. Nemanja Mitrović („Aleksa Dejović“) 225,4, 2. Uroš Ivanovski (Novi Sad 1790) 223,4, 3. Darko Ilić (Policajac) 201,9…Kvalifikacije: 1. Mitrović  541, 2. Zlatomir Marković (Sava) 539, 3. Ilić 536… Ekipno: 1. Policajac (Ilić, Mijaljević, Tomašević) 1.588, 2. Smederevo 1.535, 3. Sava Mesarci 1.484…

Kadeti: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 536, 2. Nenad Petrović („Filip Kljajić“) 527, 3. Veljko Mitrović („Aleksa Dejović“) 524… Ekipno: 1. Smederevo 1.535, 2. Novi Beograd – Ušće (Musić, Dimoski, Nikolić) 1.391, 3. Sava Mesarci 1.366…

Juniorke pištolj: Todorović, Janković, Martinović (s leva)

Mlađe juniorke: 1. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 226,1 – raspucavanje 8,6, 2. Jovana Todorović (Novi Beograd – Ušće) 226,1  – 8,5, 3. Nađa Martinović (Partizan) 204,8… Kvalifikacije: 1.  Jelena Todorović („Aleksa Dejović“) 369, 2. Janković 367, 3. Martinović 361… Ekipno: 1. „Aleksa Dejović“ 1.071, 2. Partizan (Martinović, Krstić, Stanković) 1.000, 3. Crvena zvezda (Stojanović, Mitrovski, Jovanović) 985…

Kadetkinje: 1. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 367, 2. Nađa Martinović (Partizan) 361, 3. Anđela Stojanović (Crvena zvezda) 342… Ekipno: 1. „Aleksa Dejović“ 1.019, 2. Partizan (Martinović, Krstić, Stanković)1.000, 3. Crvena zvezda (Stojanović, Mitrovski, Nišević) 959…

 

 

Print Friendly, PDF & Email