Beograđani osvojili deset odličja u prvom kolu Kupa Srbije u “B” programu

Kadetkinje, pištolj

Beogradski strelci osvojili su deset medalja u prvom kolu Kupa Streljačkog saveza Srbije u B programu, održanom u Novom Sadu, kojim je počela serija domaćih takmičenja u 2019. godini.

Najuspešnije su bile Nađa Martinović (Partizan), koja je osvojila dva zlata vazdušnim pištoljem, jer trijumfovala je i u konkurenciji kadetknja i u nadmetanju mlađih juniiorki, i Kristina Lazarević (Novi Beograd – Ušće). Lazarevićeva, juniorska reprezentativka Srbije, je u izjednačenom i kvalitetnom takmičenju osvojila zlato u takmičenju mlađih juniorki puškom. Pogodila je 398 krugova, koliko i drugoplasirana Lara Canić (Niš 1881). Obe su zabeležile iste rezultate u trećoj i četvrtoj seriji, pa je odlučila druga serija od deset dijabola, u kojoj je Lazarevićeva bila uspešnija.

Uz Martinovićevu dva zlatne medalje osvojili su i Aleksandra Havran (Jedinstvo, pionirke i kadetkinje, puška) i Dušan Bojić (Smederevo, kadeti i mlađi juniori pištolj).

Veliki broj mladih strelaca beogradskih klubova, koji su nastupili u Novom Sadu, će narednog vikenda učestvovati na gradskom prvenstvu u A programu. 

Pištolj

Mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Nađa Martinović (Partizan) 366, 2. Jelena Todorović („Aleksa Dejović“) 358, 3. Katarina Milovanović (Smederevo) 353…

Kadetkinje: : 1. Nađa Martinović (Partizan) 366, 2. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 348, 3. Anđela Stojanović (Crvena zvezda) 348…

Mlađi juniori i kadeti: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 547, 2. Uroš Ivanovski (Novi Sad 1790) 543, 3. Zlatomir Marković (Sava Mesarci) 540…

Kadeti: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 547, 2. Savo Matić (Kolubara) 520, 3. Veljko Mitrović („Aleksa Dejović“) 518…

Puška

Pioniri: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 183, 2. Nikola Adamović (Jedinstvo) 183, 3. Dimitrije Stefanović (Kikinda) 181…

Pionirke: 1. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 189, 2. Anja Nikodinović (Partizan) 187, 3. Iva Rakonjac (Pančevo 1813) 180…

Kadetkinje: 1. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 397, 2. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 396, 3. Jovana Ljuboja (Partizan) 393…

Mlađe juniorke kadetkinje: 1. Kristina Lazarević (Novi Beograd – Ušće) 398, 2. Lara Canić (Niš 1881) 398, 3. Milica Ristić („Čika Mata“) 397…

Kadeti: 1. Strahinja Bojić (Mlladost) 581, 2. Sava Ljujić (Partizan) 581, 3. Nikola Adamović (Jedinstvo) 579…

Mlađi juniori i kadeti: 1. Marko Ivanović („Čika Mata“) 592, 2. Stojan Stevanović (Policajac) 585, 3. Strahinja Bojić (Mladost) 581…

Print Friendly, PDF & Email