Dejan Mijailović

Streljački savez Beograda ima novog predsednika.

Na redovnoj sednici Izborne skupštine SSB, održanoj u Sali SD Crvena zvezda, za predsednika je izabran Dejan Mijailović, koga su predložila četiri kluba –  Partizan, Trofej, Novi Beograd-Ušće i Zemun Centar.

Izabran je jednoglasno, poverenje mu je ukazalo svih 18 prisutnih delegata. Mijiailović je bio jedini kandidat. Dosadašnji prvi čovek gradskog streljačkog saveza, Mile Đapić, nije konkurisao za nov mandat, posle 15 godina provedenih na čelu SSB.

Dejan Mijailović je streljaštvom počeo da se bavi 1979. godine u družini Pančevo 1813, a od 1984. je član SK Ušće, koji se kasnije fuzionisao sa Novim Beogradom.

Bio je član Stručne komisije SSS, komisija i radnih tela u naciionalnom i gradskom streljačkom savezu. Trenutno je predsednik Komisije za objekte i opremu Streljačkog saveza Srbije.

Govoreći o planovima, Mijailović je posle sednice rekao:

– Cilj mi je da u organe SSB uključim što više mladih sportskih radnika, jer verujem da mladi imaju nove ideje i viziju za razvoj streljaštva u Beogradu.

Pe svega treba da sagledam trenutnu situaciju kako u Savezu tako i u beogradskom streljaštvu. Jedan od prvih zadataka biće mi da u narednih nekoliko meseci obiđem sve klubove u Beogradu, da vidim u kakvim uslovima rade, sa kakvim problemima se susreću. Želja mi je da Internacionalnom prvenstvu Beograda povratim stari sjaj, a u sklopu toga predložiću da svakom izdanju na ovom tradicionalnom takmičenju odajemo poštu zaslužnim strelcima i streljačkim radnicima koji su nas tokom te godine napustili, tako što bi jedan od dva dana prvenstva bio memorijalni turnir u znak sećanja na njih.

Veoma važna stavka mog plana je vraćanje streljaštva u škole i animacija mladih da se bave streljačkim sportom. To neće biti lak proces, najviše zbog toga što su tragični događaji u maju 2023. godine značajno uticali na streljaštvo i smanjenje priliva mladih u klubove. U ostvarivanju ovog cilja neće biti dovoljno samo angažovanje trenera i sportskih radnika. Biće nam potebna saradnja stručnjaka iz više oblasti, između ostalih prosvetnih radnika i psihologa.

Izborna skupština je izabrala i novi Upravni odbor i Nadzorni odbor.

Članovi Upravnog odbora u predstojećem četvorogodišnjem mandatu biće Ivan Manojlović, Dijana Milić, Željko Nešković,Ratomir Radulović, Goran Rašić i Dalibor Fatić. Nadzorni odbor čine Sanja Nedeljković, Jovana Todorović i Dragana  Todorović.